Stavba krbov s doskami THERMAX > STAVBA TEPLOVZDUŠNÉHO KRBU > SPRACOVANIE DOSIEK

Stavba krbov s doskami THERMAX

Stavba krbov s doskami THERMAX

Stavebné, izolačné a sálavé materiály pre krby a kachle

Stavebné, izolačné a sálavé materiály pre krby a kachle

SPRACOVANIE DOSIEK

LEPENIE

LEPENIE

Vždy použite výrobcom predpísané lepidlo na dosky THERMAX® Brandschutzkleber. Lepidlo používajte pri teplotách nad + 5 ° C. Vyššie teploty zrýchľujú proces zaschnutia a zvyšuje sa pevnosť spoja. Nižšie teploty proces naopak predlžuje. Ideálna teplota pre lepenie s lepidlom je medzi 15 a 25 ° C.

Po nanesení lepidla na styčné povrchy je nutné plochy čo najskôr spojiť a dosky zoskrutkovať šŕobmi alebo zosponkovat oceľovými sponami.

Lepidlo je nutné pred použitím premiesiť. Aplikujte priamo z tuby na povrch dosky. Nadbytočné lepidlo odstráňte špachtľou, alebo handričkou.

Lepidlo nikdy neskladujete ani nepoužívajte pod bodom mrazu!

Dosky THERMAX® môžete navzájom spojiť v ploche alebo dosky lepiť na rovnú stenu. Stenu či dosky musia byť očistené od prachu, mastnoty a nečistôt. Lepidlo sa nanáša zubovou stierkou alebo v bodoch z lepidla s priemerom 10 cm vo vzdialenostiach zhruba 30 cm od seba. Dosky potom k sebe pritlačte, prípadne pritlačte k murivu.

Všeobecne možno povedať, že lepidlo je možné použiť na všetky typy materiálov. Iba musí byť suchý a čistý, odmastený, pričom jedna z lepených vrstiev musí mať savé vlastnosti (pórovitý).

Požiarne lepidlo THERMAX® je k dispozícii v plastových tubách po 1 kg „kartuša“, balené v plastových vedrách po 18 ks. Vždy dodržiavajte bezpečnostné pokyny vytlačené na etikete lepidla.

.

 

SKRUTKY

SKRUTKY

Odporúčame skrutkami z našej ponuky. Sú odskúšané. Nepoškodzujú dosky a spoj je pevný. Dĺžka skrutky musí byť najmenej dvakrát dlhšia, než je sila pripevňovanej dosky, ak nie je vyžadované alebo nutné inak.

Skrutky sa musia doťahovať s citom, aby nedošlo k pretočeniu skrutke vnútri dosky. Hlava skrutky musí byť rovno s povrchom dosky, maximálne 1 mm pod povrch dosky.

SPÁJANIE

SPÁJANIE

Dosky THERMAX® môžete spájať pomocou vhodných samo rezných skrutiek  alebo oceľových sponiek v závislosti na konkrétnej konštrukcii. 

SPONY

Pre rohové či preplátavané spojenia dosiek THERMAX® môžu byť používané oceľové sponky. Na spoje treba vždy aplikovať špeciálne žiaruvzdorné lepidlo THERMAX® Brandschutzkleber. Silu sponkovacej pištole je potrebné nastaviť tak, aby sponka bola zapustená max. 1 mm pod úroveň dosiek a zároveň nevyčnievala nad povrch.